Praca. Oferty pracy, ogłoszenia o pracę, szukam pr

Temat: [Mysłowice] Gospodarka odpadami

Wiesz Uciu masz racje tylko... ile ty możesz wyrzucić śmieci w bloku 100 kg-200kg ILE PLACISZ????


w blokach (na brzęczkach) płaci się 6,5zł na osobe/miesiąc. Średnio biorąc śmieci wyrzucam co 2 dzień, wiec co do ilości - to pewnie jest to ok 50kg/miesiąc. Co da samych opłat w bloku to wiem, że to jest mało w porównaniu z domkami, ale widocznie składka jest taka, a nie inna bo taki są koszty wywozu/skladowania/czy utylizacji i mimo takiej kwoty to się musi "opłacać". Poza tym za zwyczaj w blokach produkuje się mniej śmieci.

Przyznałeś, że czasem coś na brzęczki wywiazłeś...ale ludzi potrafią przywozić stare meble, sofy, stare okna słowem wszystko co im się nie zmieści w 80l kuble! Poza tym widziałem tez jak facet wywalal jakieś śmieci samochodowe i bańki z olejem - a to już jest cwaniactwo!
Mimo to lepiej wywieźć na osieble niż do lasu ale nie w tym rzecz.
Źródło: zmienmce.fora.pl/a/a,313.htmlTemat: 'Wypalanie' kontenera!
Palił się kontener ze śmieciami!

Wczoraj w sobotę 2 maja ok. godziny 20:00 zapaliła się zawartość kontenera na śmieci przy bramie wjazdowej w Ogrodzie zachodnim. Gasili ogień Działkowcy p. Cyraniak i p. Bobrzyk wspólnie z Gospodarzem ogrodu p. Mirkiem B. Później p. Andrzejewski wezwał straż do dogaszenia ognia.
Prawdopodobnie któryś z działkowców wyjeżdżając wrzucił do kontenera niedogaszone węgle z grilla.

.....
(Kliknij miniaturę, by ją powiększyć)

Obok kontenera działkowcy pozostawili stare meble (mimo dwóch akcji ‘Stary klamot’ w jesieni ub. roku i na początku kwietnia br.), worki ze skoszoną trawą i pozostałości po remoncie; wszystko, czego nie powinno się tu zostawiać.
Teraz łatwiej zrozumieć, dlaczego w ubiegłym roku Ogród zapłacił za wywóz śmieci aż ponad 13 tys. zł, a na ten rok zaplanował 18 tysięcy zł.
Wszyscy płacimy za niesubordynację i wygodnictwo nielicznych.

Źródło: barcinek.fora.pl/a/a,256.html


Temat: ŚMIECI!!!


Gmina narzekała, że podczas obydwu rodzajów zbiórek, ludziska wywalali do kontenerów lub na ulicę co popadło - opony, stare meble, nawet popiół z pieca.


Jeśli nie chcemy znajdować tych opon i mebli w lasach, gmina powinna co jakiś czas umożliwić ich wywóz. Myślę, ze niektórzy skłonni by byli nawet zapłacić jakąś rozsądną kwotę, za możliwość pozbycia się odpadów gabarytowych. Czasem mocno zawadzają, nie jest ich natomiast tyle, żeby samemu zamówić kontener. A żeby wywieźć je do lasu niektórym jakoś nie mieści się w głowie .
Źródło: lipkow.fora.pl/a/a,272.html


Temat: Jak się pozbyć starego fotela?
Wiele gmin w Polsce, w ramach działań proekologicznych, organizuje coroczne akcje wywozu odpadów wielkogabarytowych. Realizują to różnie. Niektóre poprzestają na wystawieniu w określonym czasie specjalnych kontenerów, inne zaś decydują się nawet na sponsorowanie transportu do miejsca ich postawienia.
Efekty takich akcji są z pewnością wymierne, bo znacznie kosztowniejsze jest sprzątanie lasów, rowów melioracyjnych, itd...
Najbliższy przykład - Halinów. Starych mebli można się tam pozbyć dwa razy w roku, w ramach akcji "wiosenne/jesienne porządki". W gm. Wiązowna jest podobnie, ostatnią akcję mieli w kwietniu 2008.
Źródło: sulejowek.info/portal/viewtopic.php?t=708


Temat: Wywóz śmieci
Problem wywozu drobnych śmieci i szamba jest w mieście rozwiązany. Kilka takich akcji urzędu i będzie OK. Gorzej sprawa się przedstawia np. ze starymi meblami. Zagajniki usiane są strymi fotelami i tapczanami. Powinny być chyba przeprowadzane takie akcje jak ostsnio w Halinowie. Rozstawili duże pojemniki w kilku miejscach i pozwolili mieszkańcom zwalać tam stare meble.
Źródło: sulejowek.info/portal/viewtopic.php?t=89


Temat: kontenery na gruz i śmieci
Wtorku2000, drogi sąsiedzie,

Do kontenerów mam stosunek ambiwalentny:
Za:
- śmieci typu gruz stare meble pustaki cegły i tp nie lądują w pojemnikach na śmieci oraz pod altanką
- nie ma kłopotu z organizacją wywozu gruzu i odpadów budowlanych,

Przeciw:
- Niektórzy mieszkańcy mają bardzo mało odpadów - nie zmieniają układu ścian i mało przerabiają mieszkanie (naprzyklad my) i musimy poniekąd finansować tych którzy podczas urządania generują 2 kontenery śmieci.
- w kontenerze lądują śmieci z okolicznych bloków
- kontener jest wspólny - niczyj - i nikt nie dba o dobre zagospodarowanie w nim miejsca - lądują tam całe kartony wiadra i elementy, które niepotrzebnie zajmują miejsce.
- na dana chwilę nikt nie pilnuje porządku w okół kontenera - ciągle jest przepełniony wszędzie walają się kartony, styropian i folie.

Proponuje organizować kontener prywatnie, w kilka osób. Każdy będzie dbał by niepotrzebnie nie generować odpadów budowlanych.

Dodatkowo widziałem, że do kontenerów trafiały setki pustaków cementowo wapiennych, które można sprzedać, lub odstąpić za koszt transportu.

Pozdrawiam i również liczę na dalszą rzeczową dyskusję.
Źródło: skorosze.eu/viewtopic.php?t=3597


Temat: Wywóz starych mebli
Witam,
czy w Chojnie istnieje możliwość zamówienia wywozu sprzętu typu stara kanapa? - niestety nie mam możliwości samodzielnego wywozu, a jej stan nie pozwala na dalsze użytkowanie, ani wydanie w inne ręce..
pozdrawiam serdecznie,
luidzi
Źródło: chojno.fora.pl/a/a,57.html


Temat: Śmieci
Jest kara za śmieci

Adam Kuźmicki

2009-10-19 03:50:23

Człowiek, który podrzucił ogromne ilości śmieci do osiedlowego kontenera przy ul. Zgierskiej, dostał mandat za zaśmiecanie. Ale to nie koniec jego kłopotów.

Teraz grozi mu sądowa batalia ze Spółdzielnią Mieszkaniową im. W. Jagiełły, do której należy pojemnik.

O sprawie napisaliśmy tydzień temu. Mężczyzna nie pozostał bezkarny dzięki naszemu Czytelnikowi. Mieszkaniec jednego z bloków sfotografował furgonetkę, która dwukrotnie podjeżdżała pod osiedlowy śmietnik u zbiegu Zgierskiej i Stefana. Z auta wyładowano tyle śmieci, że nie zmieściły się do pojemnika. Były to stare wykładziny i meble. To co nie weszło do kontenera, zostało postawione przy nim.

- Właśnie za to właściciel samochodu dostał 200 zł mandatu - tłumaczy Leszek Wojtas z łódzkiej straży. - Samo wyrzucanie śmieci nie jest karalne.

Jednak podrzucanie śmieci do cudzego pojemnika obciąża lokatorów spółdzielczych bloków. Dlatego pieniądze za wywóz nie swoich odpadków SM im. W. Jagiełły będzie chciała odzyskać. - Wystąpiliśmy do straży o dane tego człowieka, przecież za jego śmieci zapłacili nasi spółdzielcy - tłumaczy Sławomir Przesmycki, członek zarządu Jagiełły.

Przesmycki szacuje, że wywóz podrzuconych śmieci mógł kosztować nawet kilkaset złotych.

Straż miejska sprawdza jeszcze, czy kierowcy furgonetki nie da się ukarać za parkowanie tak dużym pojazdem na chodniku.

ŹRÓDŁO: http://lodz.naszemiasto.pl
Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,1421.html


Temat: Śmieci
Wolą śmiecić, niż płacić - co zrobić z odpadkami po remoncie?

(md)

2009-11-02 06:18:42

Po kilkadziesiąt telefonów w tygodniu odbierają pracownicy Zielonej Linii Wydziału Gospodarki Komunalnej UMŁ.

Łodzianie skarżą się na coraz większą liczbę dzikich wysypisk, na których składowany jest gruz, stare kafle, meble, okna oraz armatura.

Punkt Dobrowolnego Dostarczania Odpadów nie przyjmuje śmieci poremontowych, nie wolno też wyrzucać ich do zwykłych pojemników, a za usługi firmy wywozowej trzeba słono płacić.

– Powiadomienie firmy wywozowej lub utylizującej gruz jest jedyną legalną metodą na pozbycie się pozostałości po remoncie – mówi Beata Hofman, kierownik Oddziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi UMŁ.

– Osoby mieszkające w blokach lub kamienicach powinny kontaktować się z administratorem domu. Powinien mieć podpisaną umowę z odpowiednim przedsiębiorstwem.

Jednak lokator może dostać od administratora co najwyżej adres i telefon firmy (za zgodą zarządcy budynku może wybrać inną). Za usługę i tak będzie musiał zapłacić sam. Dlatego wielu łodzian wybiera prostszą i tańszą opcję, pozostawiając odpadki w mniej uczęszczanych rejonach miasta. Przy ulicach Równikowej i Janosika od wielu miesięcy zalegają worki ze śmieciami, w tym z armaturą i fragmentami mebli.

– Najgorsze jest to, że kiedy już uporamy się z takim nielegalnym wysypiskiem, w miejsce starych worków błyskawicznie przybywają nowe – mówi Beata Hofman.

Jedną z przyczyn wyrzucania odpadów poremontowych gdzie popadnie mogą być koszty ich legalnego wywozu. Za taką usługę trzeba zapłacić od ok. 400 do 450 zł.

– Nie ma znaczenia, czy ktoś chce się pozbyć całego wyposażenia łazienki wraz z kaflami, czy tylko umywalki – mówi Maciej Trojanowski, właściciel firmy wywozowej przy ul. Ketlinga. – Bez względu na ilość odpadów płaci się za wynajem całego kontenera.

Najmniejszy ma pojemność 5 m sześciennych. Jest więc 5 razy większy od pojemników stawianych w pergolach.

ŹRÓDŁO: www.lodz.naszemiasto.pl
Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,1421.html


Temat: Jak w innych ogrodach rozwiązują problem śmieci?
Oto info na stronie ROD "Tysiąclecie PP' w Poznaniu (www.rod1000.pl) , która w znaczącym stopniu przystaje do sytuacji w naszym Ogrodzie:

" PROŚBA - ŚMIECI

Szanowny Działkowcu!!!
Zanim wyrzucisz śmieci, przeczytaj ten tekst.

W związku ze znacznym wzrostem kosztów wywozu śmieci, zmuszeni jesteśmy wprowadzić pewne zasady, które powinny je ograniczyć:

1. Nie wrzucaj trawy i innych odpadów roślinnych do pojemników. Odpady te powinieneś gromadzić na kompostowniku, w który powinna być wyposażona Twoja działka (Regulamin ROD § 105).

2. Segreguj odpady i wrzucaj je do odpowiednio oznakowanych pojemników. W boksie na odpady mamy pojemniki na: plastiki, szkło, pozostałe odpady. Butelki plastikowe i szklane wrzucaj BEZ NAKRĘTEK. Ułatwi to ich utylizację na składowisku. Do segregacji odpadów zobowiązuje nas Uchwała Rady Miasta Poznania w sprawie ustalenia szczegółowych zasad utrzymania porządku na terenie miasta Poznania.

3. Odpady wielkogabarytowe wystawiaj w miejscu i w terminie wskazanym przez Zarząd, podanym do wiadomości na tablicy ogłoszeń. Przez odpady wielkogabarytowe rozumiemy np. stare meble, wykładziny, sprzęt AGD, itp. duże przedmioty.

4. Materiały pozostałe po remoncie i przebudowie altany należy wywieźć we własnym zakresie. Jeśli potrzebujesz, pomożemy Ci wypożyczyć kontener na odpady poremontowe.

5. Gałęzie składaj w oznaczonym boksie. Ze ściętych drzew staraj się poobcinać gałęzie i usunąć liście. Ułatwi to i przyspieszy zmielenie tych odpadów.

Zastosowanie się do tych kilku prostych zasad pozwoli nam wydać mniej pieniędzy (to przecież są Wasze pieniądze) na wywóz śmieci. Posegregowanie odpadów na swojej działce nie zajmie Ci dużo czasu, a ułatwi pracę służbom komunalnym wywożącym śmieci. Jeżeli zauważysz, że ktoś nie przestrzega tych zasad, zgłoś to Zarządowi ROD. Nie będzie to donosicielstwo, a tylko troska o nasze wspólne pieniądze.

Dziękujemy - Zarząd ROD".

Myślę, że w "Leśnym Barcinku' przydałoby sie nagłośnienie analogicznych zasad dostosowanych do naszych warunków. W Poznaniu od tego roku koszt wywozu komunalnych odpadów (domowych) wzrósł o 30%. Nie sądzę więc, by podwyżka ominęła nasz Ogród.

PS Mielą gałęzie! Postępują racjonalnie.

Kłaniam się - admin

Źródło: barcinek.fora.pl/a/a,174.html


Temat: Bezpłatna zbiórka odpadów opakowaniowych
2 październik 2010 - selektywna zbiórka odpadów opakowaniowych.

Selektywna zbiórka odpadów opakowaniowych.

Gmina Prażmów informuje, iż w dniu 02.10.2010r. w godz. od 1100 – 1600 odbędzie się kolejna bezpłatna zbiórka odpadów opakowaniowych, RTV i AGD oraz odpadów wielkogabarytowych.
W Punkcie Zbiórki mieszczącym się w Woli Prażmowskiej przy ul. Głównej 51 (na terenie byłej siedziby firmy Hortex), przyjmowane będą jedynie selektywnie zebrane odpady opakowaniowe, zużyty sprzęt RTV i AGD oraz odpady wielkogabarytowe.

ODPADY WIELKOGABARYTOWE Z GOSPODARSTW DOMOWYCH:

a) armatura sanitarna,
b) dywany, wykładziny,
c) materace itp.
d) stare meble, szafy, łóżka,
e) tapczany, fotele, meble ogrodowe
f) krzesła, biurka itp. ,zabawki

NIE BĘDĄ ODBIERANE!:

Odpady niebezpieczne, zmieszane odpady komunalne, opony, odpady budowlane (gruz), stare okna

Odpady wielkogabarytowe oraz RTV i AGD mogą być również odebrane sprzed posesji po dokonaniu zgłoszenia do Urzędu Gminy w Prażmowie na stosownym druku FORMULARZ (dostępny także w siedzibie Urzędu).
Szczegółowe informacje o rodzaju przyjmowanych odpadów oraz o sposobie ich wstępnego przygotowania do odbioru, znajdą Państwo zarówno na plakatach rozwieszonych na tablicach ogłoszeń i w niektórych punktach usługowych, a także w siedzibie Urzędu Gminy Prażmów
– pokój nr 8 (tel. 22 790-42-06 wew. 25), oraz www.gppekologia.pl.
Organizatorzy zwracają się jednak z apelem, aby nie traktować zbiórki odpadów jako darmowego wywozu wszelkich śmieci.

Przypominamy również o bezwzględnym zakazie pozostawiania jakichkolwiek odpadów pod bramą wjazdową do Punktu Zbiórki. Osoby, które złamią powyższy zakaz, po zidentyfikowaniu zostaną zobligowane do uprzątnięcia wszystkich odpadów na własnych koszt oraz zostanie wobec nich wszczęte postępowanie mające na celu wymierzenie kary grzywny.


Insp. ds. ochrony środowiska i leśnictwa
mgr. Joanna Przygodzka

źródło: http://www.prazmow.pl
Źródło: uwieliny.fora.pl/a/a,630.html


Temat: chcesz się pozbyć śmieci - wystaw je na śmietnik
Jak podaje gazeta Lokalna :

Zbiórka śmieci wielkogabarytowych, czyli np. mebli, odbywa się systematycznie w określonych terminach cztery razy w roku. W Kędzierzynie-Koźlu zajmuje się tym firma Remondis. Zabiera rzeczy wystawione przez mieszkańców przy śmietnikach. Można się też umówić indywidualnie na taki wywóz. Jeżeli pracownikom będzie po drodze, to zabiorą odpady bezpłatnie. W innym przypadku, kiedy firma wyśle samochód specjalnie na życzenie klienta, będzie on musiał zapłacić za wywóz. Koszt: od 300 zł za tonę.
Inaczej sprawa wygląda ze sprzętem elektronicznym. Podczas rutynowej zbiórki wielkogabarytów firma przy okazji zabiera także elektrośmieci. Jednak te trzeba odwozić do specjalnych zakładów.
- Stare sprzęty RTV i AGD wywozimy do łódzkiego zakładu utylizacji sprzętów elektronicznych - tłumaczy Henryk Dylong, dyrektor firmy Remondis.

Zbiórki wielkogabarytów do końca 2007 roku
os. Rogi - 6 października
os. Koźle Zachód - 6 października
os. Koźle Stare Miasto - 13 października
os. Koźle Południe - 13 października
os. Koźle Port - 20 października
os. Żabieniec - 20 października
os. Kłodnica - 20 października
os. Pogorzelec - 27 października
os. Śródmieście - 27października
os. Piastów - 27 października
os. Kuźniczka - 1 września i 17 listopada
os. Cisowa - 1 września i 17 listopada
os. Miejsce Kłodnickie - 1 września i 17 listopada
os. Lenartowice - 22 września i 24 listopada
os. Blachownia - 22 września i 24 listopada
os. Sławięcice - 22 września i 24 listopada
os. Azoty - 29 września i 1 grudnia
Podczas zbiórek nie odbiera się odpadów komunalnych, surowców wtórnych, opon i gruzu.
Źródło: kedzierzyn-kozle.net/viewtopic.php?t=598