Praca. Oferty pracy, ogłoszenia o pracę, szukam pr

Temat: AutoCad - jak się tego nauczyć? pod kątem elektryki
Jak w temacie, musze się tego programu nauczyć....Chodzi o rysowanie schematów elektrycznych jednokreskowych itp, głównie sprawy elektryczne
Jak ktoś ma jakieś sugestie albo może pokierować od czego zacząć to niech pisze.(ale nie takie zebys se kupil książkę :lol:

Źródło: forum.vectraklub.pl/index.php?showtopic=59463Temat: AutoCad - jak się tego nauczyć? pod kątem elektryki
Ja się nauczyłem programu AutoCad całkowicie sam, siedziałem i rysowałem. Z czasem sam zaczniesz poznawać nowe coraz to bardziej ciekawe funkcje. Niestety program ma tak duże możliwości, że moja wiedza z tego programu to jakieś 4% a i tak w zupełności wystarczy to na rysowanie schematów ideowych, montażowych itd.
Żaden człowiek nie jest w stanie opanować wszystkich funkcji tego programu!
Także kolego potrzebujesz czasu, czasu i jeszcze raz czasu. Najlepiej jakbyś miał jakieś schematy elektryczne A2 i przerysowywałbyś je na komputer. No i pamiętaj od samego początku, że w AutoCadzie rysujesz w warstwach, jak sobie tego nie wbijesz do głowy na samym początku nauki to później będziesz tego nie używał a jest to bardzo fajna funkcja!
Użytkownik Adam edytował ten post 07 lipiec 2008 - 06:23
Źródło: forum.vectraklub.pl/index.php?showtopic=59463


Temat: Rysowanie Schematów Elektrycznych , Czym ?
No własnie potrzebuje prosty w obsłudze program (zeby w pare minut miec wszystko zrobione) do rysowania schematow elektrycznych z symbolami i itp. i zebym mogl narysowany schemat wrzucic do worda. Potrzebuje na zaraz bo sprawozdanie pisze na pracownie i musze schemat wrzucic. :wink:
Użytkownik radeksz edytował ten post 01 październik 2005 - 12:33
Źródło: forum.purepc.pl/index.php?showtopic=156590


Temat: Program komputerowy do rysowania schematów elektrycznych??
Nie bardzo wiedziałem gdzie mogę to zapytanie umieścić wiec umieszczam tutaj. Czy zna ktoś jakiś program komputerowy do domowego projektowania, czy rysowania schematów elektrycznych. Chodzi mi żeby narysować np układ sterowania pewniej maszyny składającej się z 5 silników, oczywiści co za tym idzie termiki, styczniki, przekaźniki, jeden falownik no i przyciski załączania i wyłączania. Z góry za pomoc dziękuje.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1585612.html


Temat: Sterowniki plc i see electrical - jak tego używać?
Witam wszystkich forumowiczów.

Chcę się nauczyć obsługi jakiegoś programu do rysowania schematów elektrycznych. Ściągłem wersję demo programu See Electrical (z linku http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1193671&highlight=pcschematic&sid=d46bb025460a7a3a6b06536ffb672ecf).
Przerobiłem przykłady z pomocy. Ale nadal mam problem jeśli chodzi o sterowniki PLC. Mianowicie nie wiem jak ich użyć w See Electrical. Jeśli ktoś opisałby krok po kroku co trzeba zrobić byłbym wdzięczny. A może ktoś ma gotowy jakiś bardzo krótki przykład.

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1607963.html


Temat: W jakim programie najlepiej rysować układy elektryczne
Potrzebuję prosty program do rysowania podstawowych schematów instalacji elektrycznych, schematów rozdzielnic itp. Pobrałem program PC SCHEMATIC ale jest za bardzo rozbudowany i skomplikowany żeby coś w nim narysować trzeba najpierw przejść kilkutygodniowe szkolenie, a ja potrzebuję coś prostszego. Będę wdzięczny za propozycje najlepiej gdyby były darmowe ale nie koniecznie.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1511625.html


Temat: Schemat scieżek na płytce
Najlepiej od razu uczyć się poprawnego projektowania płytek. Do tego celu potrzebny jest odpowiedni program do projektowania układów elektronicznych. Na początek wystarczy prosty i darmowy (do użytku domowego) program, np. KiCAD, Eagle, itp. Dobrze jest też się zaopatrzyć w opis obsługi wybranego programu.
Aby poprawnie zaprojektować płytkę należy utworzyć schemat tworzonego układu i na jego podstawie zaprojektować płytkę. Jeśli jest to jakiś prosty układ zawierający kilka(naście) elementów, można rysować płytkę "z głowy". Wskazane jest jednak dobrać elementy w edytorze płytek drukowanych do elementów które się posiada. Wówczas nie okaże się, że kondensator ma większy rozstaw nóżek niż otworki na płytce, a wyprowadzenia mostka prostowniczego są zamienione, np. "~" z "+".
A oto przykładowy projekt twojej płytki utworzony w programie Eagle.Jednak zamiast stosować 3-4 kondensatory filtrujące napięcie lepiej zastosować jeden o większej pojemności, a stabilizację napięcie poprawić stosując prosty stabilizator napięcia na układzie z serii LM78xx, gdzie "xx" to napięcie wyjściowe stabilizatora.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1367201.html


Temat: Szukam programu do rysowania schematów
Poszukuję programu do rysowania schematów obwodów elektrycznych. Nie potrzebuje jakiegoś bardzo rozbudowanego, mam do narysowania kilka schematów i chce żeby dobrze to wyglądało. Muszę je "wsadzić" do swojej pracy, zatem muszą dać się zapisać w formacie np. BMP, JPG czy PNG.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1631230.html


Temat: Symulator układów elektronicznych - Yenka i OpenOffice
Witam.
Chciałem zainstalować jakiś program do symulacji układów elektronicznych w miarę prosty / ale lepszy od Crocodile / i darmowy. Próbowałem wielokrotnie z różnymi ale zawsze okazało się, że albo skomplikowany i po angielsku albo na dwa tygodnie / Yenka /.
Mam dwie prośby :
1. Czy może mnie ktoś ' poprowadzić za rękę ' i pomóc tak zainstalować Yenka aby nie był tylko na dwa tygodnie.
2. Czy może ktoś mi podpowiedzieć jak wykorzystać nakładkę do OpenOffice do rysowania schematów. Mam taką nakładkę zainstalowaną / a może to nie jest to / ale ' za żadne skarby ' nie wiem jak zacząć.
A pro po Crocodile - co znaczą takie chorągiewki w układach, pewnie to coś związane z przepływem prądu ale są one różne / kolorowe, różnej wielkości, itp /.
Pozdrawiam.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1648830.html


Temat: TinyCAD 1.60.10
TinyCAD 1.60.10

Program służący do edycji nieskomplikowanych schematów elektronicznych
Program służący do edycji nieskomplikowanych schematów elektronicznych. Wyposażony został w trzy biblioteki podstawowych elementów. W stosunku do poprzedniej wersji dodano bardzo dużo udogodnień. Między innymi możemy teraz wybrać element z listy nie wpisując jego nazwy, uwzględniono obsługę schowka w systemie Windows, poprawiono edycję i kasowanie elementów, dodano nowe narzędzia do rysowania obiektów

Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1363362.html


Temat: Schematics ASCII
Schematics ASCII
Wersja: DOS

Electronics Symbols in ASCII format!
Czy za pomocą ASCII można rysować schematy ideowe? Tak! Ten program ma za zadanie ułatwić tą żmudną czynność, ponieważ posiada wbudowane gotowe symbole podstawowych elementów elektronicznych oraz znacząco została poprawiona nawigacja w stosunku do tradycyjnego notatnika. Dlaczego jednak przedstawiać schematy za pomocą znaków ASCII? Jest to najłatwiejszy sposób wysyłania swoich rozwiązań na grupy dyskusyjne zachowując jednocześnie dyskretną objętość wiadomości

<br>

Create own ASCII schematics!

Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1363520.html